Uwaga! Nowy adres siedziby: ul. Sieradzka 5, 87-100 Toruń. 

WARIATORY

   seria VAR

TXF
1

 

S
2

 

Wariatory – seria aluminiowa 
więcej

 

Wariatory – seria żeliwna 
więcej
VH
3

 

VHA
4

 

Wariator z walcową redukcją w korpusie żeliwnym 
więcej

 

Wariator z walcową redukcją w korpusie aluminiowym
więcej
TXF+NMRV
5

 

S+NMRV
6

 

Wariator i przekładnia ślimakowa – seria aluminiowa 
więcej

 

Wariator i przekładnia ślimakowa- seria żeliwna 
więcej

Wariatory mechaniczne, znane także jako mechaniczne przekładnie bezstopniowe, to urządzenia zapewniające płynną regulację prędkości obrotowej.

Przeniesienie napędu odbywa się dzięki przysuwaniu krążków stożkowych co w konsekwencji powoduje zmianę średnic pierścieni przenoszących napęd. Zwykle są wykonane w obudowie aluminiowej lub żeliwnej. Zależnie od konkretnego modelu, mogą być dostępne z mocowaniem kołnierzowym wg. standardu IEC (PAM) oraz na łapach. Najczęściej montowane są pomiędzy jednostką napędową (silnikiem) a przekładnią zwiększając lub zmniejszając płynnie przełożenie.

Wariator przekładnia

Nasze jednostki wyróżnia cicha praca. Zdajemy sobie także sprawę z tego, jak zróżnicowane są potrzeby klientów i dlatego konfigurujemy kompaktowe wariatory z przekładniami walcowym przekładnie walcowe i czy też ślimakowymi przekładnie ślimakowe. Rozwiązania te cieszą się dużą rozpiętością regulacji prędkości obrotowej.

Sprawdź także silniki elektryczne w naszej ofercie. 

Wariatory – zastosowanie

Prawidłowe działanie rozmaitych aplikacji jest możliwe dzięki wysokiej jakości podzespołom. Dlatego w ofercie posiadamy podzespoły do budowy maszyn i urządzeń, które wyróżnia wysoka jakość oraz trwałość.

Podzespoły do budowy maszyn i urządzeń to bardzo szeroka kategoria elementów przeniesienia napędu.

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.