Uwaga! Nowy adres siedziby: ul. Sieradzka 5, 87-100 Toruń. 

PRZEKŁADNIE WALCOWO-STOŻKOWE

   seria B

B / IB / PB / CB
b1

 

BA / IBA / CBA
b2

 

Przekładnie walcowo – stożkowe / żeliwne 
więcej

 

Przekładnie walcowo – stożkowe / aluminiowe 
więcej

Ten typ przekładni składa się z co najmniej dwóch stopni redukcji. Jeden z nich to koła stożkowe, a kolejne są już stopniami walcowymi. Rozwiązanie to jest przekładnią kątową, a jego sprawność sięga nawet 95%. Konstrukcje te cechuje przede wszystkim wysoki moment obrotowy oraz możliwość konfiguracji wyjścia. Dzięki temu są one zarówno wydajne, jak i trwałe. Tego rodzaju rozwiązania są kompaktowe, co w przypadku niewielkiej przestrzeni montażowej ma bardzo duże znaczenie.

Przekładnie walcowo-stożkowe żeliwne

Jednostki te są uniwersalne, co potwierdza ich szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Z powodzeniem mogą być także wykorzystywane w mniej specjalistycznych aplikacjach. Wybierając nasze przekładnie walcowo-stożkowe zyskujesz bardzo dobrą relację ceny napędu do momentu obrotowego. Żeliwny korpus jednostek zwiększa ich trwałość oraz pozwala na skuteczną pracę nawet w bardzo wymagającym środowisku. Dla zwiększenia wytrzymałości przekładni zamontowaliśmy w niej koła zębate stożkowe o zębach spiralnych jako drugi stopień redukcji.

Zobacz również przekładnie walcowe o osiach równoległych w naszej ofercie. 

Przekładnie walcowo-stożkowe aluminiowe

To jednak nie wszystko. Nasza firma posiada także w asortymencie przekładnie walcowo-stożkowe aluminiowe. Proponujemy wersje z połączeniem kołnierzowym z silnikiem, wałem wejściowym lub z silnikiem kompaktowym. Nasze jednostki osiągają moc do 5,5 kW. W zależności od wielkości przekładni zastosowaliśmy w nich hipoidalne koła zębate lub stożkowe o zębach spiralnych Gleason. Uniwersalny korpus jednostki został przygotowany ze stopu aluminium odlewanego ciśnieniowo, co zwiększa jego wytrzymałość.

Przekładnie walcowo-stożkowe – sprawdź katalog i ceny Motovario

Jeśli więc potrzebujesz tego typu rozwiązań, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz u nas nie tylko przekładnie walcowo-stożkowe, ale także przekładnie walcowe. Posiadamy własne centrum montażowe, w którym przygotowujemy dla Ciebie tego typu rozwiązania. Nie zwlekaj więc i już dziś zapoznaj się z naszą ofertą. W razie pytań zawsze możesz wypełnić formularz kontaktowy. Na pewno odezwiemy się do Ciebie.